niedziela, 20 maja
21:15

Spotkanie religii

Z okazji 650-lecia lokacji Skoków odbyła się wzruszająca msza ekumeniczna okraszona wielokulturowymi akcentami.

 

FOT. Franciszek SzklennikFOT. Franciszek Szklennik

 

Z inicjatywą zorganizowania spotkania ekumenicznego wyszła Iwona Migasiewicz, przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Skoków i Ziemi Skockiej. Takie przedsięwzięcie wymagało wielu kompromisów i współdziałania. Ks. Karol Kaczor, proboszcz parafii pw. bł. Mikołaja Biskupa w Skokach, wskazał na istotę pojmowania jednego Boga i realizowania boskich przykazań, bez względu na wyznawaną religię, narodowość i pochodzenie. To właśnie było podstawą porozumienia i kompromisu, które doprowadziły do historycznego spotkania w skockiej świątyni. Zaproszenie do udziału przyjęli: ks. Tadeusz Jelinek, proboszcz parafii ewangelicko-reformowanej w Żychlinie k. Konina, ks. Marcin Kotas, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Poznaniu, dr Piotr Mazur ze Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Poznaniu i Alicja Kobus, wiceprzewodnicząca ZWGŻ w RP. (...)

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 47 Z 22 LISTOPADA 2017 R.

Komentarze   

 
-4 #1 Leon XIII 2017-12-12 22:13
Protestantyzm to herezja, która została potępiona przez Papieży. Podwaliny, które stworzyły protestantyzm nie mają nic wspólnego z katolicyzmem, oraz Kościołem.
U podstaw protestantyzmu legła nienawiść do papiestwa, nienawiść do Mszy św., nienawiść do sakramentów i do Matki Boskiej- to są fakty.
Polecam poczytać założyciela protestantyzmu- Lutra, tam wszystko jest opisane co powyżej zostało napisane.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem