950X120A

 

wtorek, 21 stycznia
23:17

Auta z pierwiastkiem szczęścia

Takiej imprezy w Wągrowcu jeszcze nie było. Przez weekend cześć ulicy Kościuszki, park i amfiteatr zdominowały samochody bez dachu w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Cabrio Poland.

Auta zaczęły zjeżdżać do Wągrowca już w piątek wieczorem, ale cała impreza ruszyła przed południem w sobotę. Po rejestracji pojazdów i śniadaniu ulicami miasta ruszyła parada kabrioletów, po czym auta udały się na rajd po zakamarkach powiatu. Wczesnym wieczorem, kiedy kawalkada samochodów wróciła n miejsce festiwalu, w amfiteatrze rozdano dyplomy uczestnikom, zaś chwilę po godzinie 18 rozpoczął się wieczór artystyczny. Najpierw na scenie pojawił się zespół Hot Lips, po nim rozbawił publiczność kabaret RAK. Niestety nie doszło do projekcji filmu „Młode Wilki” z gościem specjalnym Jarosławem Jakimowiczem, bowiem zebranych z amfiteatru wypędził ulewny deszcz. (...)

W przeręblu fajnie jest

fot. Michał Nowak

Grupa Ice Team liczy około 30 osób, ale kto chce, ten przychodzi. Oczywiście ta frekwencja nie powtarza się w każdą niedzielę i nie zawsze grupa stawia się w komplecie, jednak zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować „morsowania”.

 

Jak sami opowiadają, każdy nowy mors po pierwszej kąpieli jest naładowany pozytywnie i deklaruje, że wcale nie było to takie straszne i że zaraz po wyjściu tęskni się za następną kąpielą. To samo dotyczy już doświadczonych morsów.
Mówią, że są radośni przed, w trakcie i po wyjściu z wody. Tak już po prostu mają, że są niezmiernie pozytywni. Ale nie chodzi tutaj tylko o kwestie dobrego humoru, ale przede wszystkim o zdrowie. Każdy mors popełnia to „szaleństwo” z troski o swoje zdrowie...

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 6 Z 8 LUTEGO 2017 R.

Promocyjne roszady w magistracie...

fot. wagrowiec.eu

Burmistrz Wągrowca zrewolucjonizował strukturę organizacyjną Urzędu Miejskiego, a szczególnie promocję miasta.

 

To już jest kolejna zmiana w strukturze za czasów jego kadencji. Największe przetasowania nastąpiły w byłym Wydziale Rozwoju i Promocji Miasta, którym zawiadywał Sławomir Wojcieszak. Czemu mają one służyć?


Wydział ten nie wytrzymał próby czasu i po dwóch latach burmistrz zlikwidował go. Zdegradowany został Łukasz Cieślak, który zastępował Wojcieszaka, a dużo wcześniej był szefem wydziału i teraz wylądował w  grupie pracowników, którzy nie tworzą wydziału, lecz Wieloosobowe Stanowisko Pracy ds. Komunikacji Społecznej i Promocji. Cieślak zajmuje się współpracą zagraniczną, nadto w tej grupie pracują Tomasz Hoffmann, Wioleta Gryczka i Piotr Korpowski. Ten ostatni współpracuje z mediami i zajmuje się polityką informacyjną.
Powstał nowy Wydział Gospodarki i Promocji...

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 6 Z 8 LUTEGO 2017 R.

Studniówka bez końca...

Niestety, ale ta studniówka miała swój koniec. Po prostu wszystko co piękne, szybko się kończy.

 

Studniówkowy bal w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 rozpoczął się z zegarkiem na ręku. Rozpoczął go chodzony polonez, bo jakimże innym tańcem mogli zacząć swój bal przyszli maturzyści? Nie poprowadziła go dyrektor Beata Dobrochowska-Byczyńska, za to młodzi chodzili (tańczyli) w  sali kryształowej Hotelu Pietrak, jakby za chwilę na piątkę mieli zdawać egzamin maturalny. Wspaniała choreografia, szyk, elegancja - to było to, co goście oglądali z zapartym tchem...

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 5 Z 1 LUTEGO 2017 R.

Jak psu buda?

fot. wagrowiec.eu

Pracownicze nagrody w miejskiej administracji samorządowej teoretycznie należą się pracownikom jak psu buda.

 Nie wszystkim jednak, ale każdy urzędnik ma prawo do takiej nagrody. O jej przyznaniu ostatecznie decyduje burmistrz Krzysztof Poszwa. Swoją decyzję podpiera konsultacjami z kierownikami wydziałów, chociaż nie musi. 

- Nagrody mają charakter uznaniowy i są przyznawane za zaangażowanie w pracę i wyjątkowe osiągnięcia – wyjaśnia Piotr Korpowski z magistratu.

 

POZORY MYLĄ
Kwota na nagrody jest niemała, ale tylko z pozoru. W 2016 roku na dodatkowe apanaże dla pracowników Urzędu Miejskiego przeznaczono 143 080 zł. Tę kwotę uchwalili radni miejscy podczas zatwierdzania budżetu. Średnia ich wysokość wyniosła 1788,50 zł brutto. Dużo to, czy mało? Ta średnia mówi, że za całoroczną pracę wysokość nagrody jest stosunkowo wysoka. Od czego zależy?...

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 5 Z 1 LUTEGO 2017 R.

Kobieta z kulturalną ikrą

fot. Archwium prywatne

Wczoraj burmistrz Wągrowca zdecydował powierzyć stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury NATALII KUKLIŃSKIEJ.

 Z dniem 1 lutego rządy obejmie była wicedyrektorka tej placówki. Wcześniej zajmowała się tam organizacją imprez, pracując łącznie prawie cztery lata. Współpraca z dyrektorem Włodzimierzem Naumczykiem przyniosła obopólne korzyści, które zaowocowały stanowiskiem kierowniczym.

Po rozstaniu się z wągrowieckim MDK losy rzuciły ją do Margonina, gdzie wygrała konkurs na stanowisko Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Tam jednak za długo nie zagościła, bo włodarz Margonina postanowił rozstać się z nią. Doszło do procesu sądowego, który Natalia Kuklińska wygrała. Nie wróciła jednak do Margonina i założyła własną firmę, zajmując się organizacją imprez kulturalnych...

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 5 Z 1 LUTEGO 2017 R.

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem