środa, 11 grudnia
17:30

W trosce o czyste powietrze

W sobotę odbyło się pierwsze spotkanie grupy „Wągrowiec dla klimatu”, która za cel postawiła sobie edukację i działania w kwestii poprawy jakości powietrza.

Opublikowane w zeszłym roku przez Światową Organizację Zdrowia zestawienie najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie wywołało w Wągrowcu poruszenie, gdyż nasze miasto znalazło się na tej niesławnej liście na miejscu 46. Tłumaczenie, że sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby stacje pomiaru smogu funkcjonowały w każdym mieście, nie rozwiązuje problemu, o którym pisaliśmy niejednokrotnie. Wągrowiec ma problem ze smogiem i basta.

RAZEM Z MAGISTRATEM
Kilka tygodni temu Piotr Batura, zdun z Łazisk, zainicjował nieformalną póki co grupę „Wągrowiec dla klimatu”, która chce walczyć o poprawę jakości powietrza poprzez szereg różnych działań, m.in. edukację i wspólne dyskusje mieszkańcami oraz magistratem. W sobotę w Miejskim Domu Kultury odbyło się pierwsze spotkanie wągrowczan zainteresowanych problemem smogu. Nowa władza włączyła się do akcji m.in. przez akcję informacyjną, co widać po banerach wiszących w wielu miejscach miasta informujących o szkodliwości palenia odpadami. Poza tym od kilku dni w sieci można obejrzeć film edukacyjny przygotowany na zlecenie Urzędu Miejskiego.
- Pracujemy już nad wprowadzeniem pewnych rozwiązań, które będą dawały nam większe narzędzia do walki ze smogiem – mówił obecny na sobotnim spotkaniu wiceburmistrz Piotr Pałczyński. - Przed kolejnym sezonem z burmistrzem Jarosławem Berendtem przedstawimy już konkretne formy walki z osobami, które w nieprzyjazny dla środowiska sposób spalają śmieci i przyczyniają się do powstania smogu. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 09 Z 27 LUTEGO 2019 R.

Komentarze   

 
-2 #11 Janko 2019-03-25 13:03
Cytuję cgtv:
Janko idioto nie chodzi o drzewa które są metr od ulicy Drzewa blisko ulic powinni już dawno wyciąć Co do drzew na nowych osiedlach to może Tobie capie przeszkadzały by bo tak szybko jezdzisz

Sypac wyzwiskami umiesz jak najlepszy zul, ale twoj poziom intelektualny to ironi juz nie pozwala Ci wychwycić kompletnie ... Jestem absolutnym przeciwnikiem wycinaniem drzew przydroznych. W mieście nawet 0,5 metra od jezdni moga byc. Tam powinny byc takie predkości, ze nawet uderzenie w nie nie powinno przynieść szkód w ludziach (a przynajmniej baran jeden z drugim na chodnik sie wbije w ludzi). Ale widac wyraznie, ze władzami Wagrowca rządzą developerzy - widac to po układzie budowanych bloków - okno w okno bloczki sobie stoją, przestrzeni, zielenei - zero. Kasa, kasa , zysk nadrzednym celem ...co tam komfort mieszkańców.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #10 Ratujmy świat 2019-03-15 10:23
Dzisiaj szkolne strajki dla klimatu.W wielu miejscach odbeda się marsze młodych w obronie klimatu. Czy jest nadzieja dla świata, jeżeli tak, to ma na imię Greta, Julia, Jan...... Nic juz nie powstrzyma tych młodych. Oby! A w naszym przykościelnym zascianku ktoś z uczniów miał odwagę na marsz dla klimatu. Zapewne tak.
Jesteśmy z wami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#9 Guest 2019-03-09 14:23
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
 
 
+6 #8 cgtv 2019-03-08 14:26
Janko idioto nie chodzi o drzewa które są metr od ulicy Drzewa blisko ulic powinni już dawno wyciąć Co do drzew na nowych osiedlach to może Tobie capie przeszkadzały by bo tak szybko jezdzisz
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-5 #7 Janko 2019-03-08 08:55
Cytuję Romek:
Najpierw zacznijcie od tego dlaczego na nowych osiedlach nie sadzi się drzew a przy remontach ulic wycina się stare Jak narazie to tylko lobby piecowe chce żeby państwo pompowało kase w ich przemysł Niektóre miasta mają 40 % terenu zalesionego a inne 5 % Jestem ciekaw jak to wygląda u NAs

to dla bezpieczeństwa kierowcó i rowerzystów przecież .... ile razy sie zdarzyło, ze drzewo uderzyło w auto.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#6 Guest 2019-03-07 18:36
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
 
 
+6 #5 Wiosna 2019-03-07 18:36
Właściciel domu nr 41 przy ul. Brzozowej nic sobie nie robi z wielu akcji o czyste powietrze. Codziennie około 16 zaczyna zatruwać siebie, sąsiadów, przechodniów. I tak aż do 18. Dzień w dzień. Czyżby nikt nie widział, nie czuł? Ten adres pojawiał się już wielokrotnie, ale służby ekologiczne i Policja tam nie docierają. Dziwię się sąsiadom, codziennie się trują. Dobrze że czas ogrzewania mieszkań i domów powoli się kończy. A kolejny burmistrz znowu prześpi lato. Podobno ma zamiar zająć się trucicielami dopiero jesienią. Na zdrowie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+9 #4 eko 2019-03-03 16:41
Tereny zielone- Sopot 58 % ,Kraków 8 % ,Wągrowiec ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #3 eko 2019-03-03 16:39
Terent zielone - Sopot 58 % ,Kraków 8% Wągrowiec ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #2 eko 2019-03-03 16:34
Na końcu artykułu vice powiedział że przedstawią sposoby walki z osobami które spalają śmieci Cy to jedyny pomysł na walke ze smogiem ,zatrudnić jeszcze kilku kolegów zeby łazili po mieście Inne miasta próbują zrobić także coś więcej jak tylko ściganie Pałczyński jak byłeś radnym powiatowym to trzeba było Nad Nielbą tam gdzie dziś budują bloki posadzć las a nie sprzedawać ziemie wujowi ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem