wtorek, 21 stycznia
23:43

Mężczyzna zginął pod zawalonym stropem

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś w Nieświastowicach w gminie Mieścisko. Pod zawalonym stropem chlewni zginął 64. letni mężczyzna.

Drugi mężczyzna, który znajdował się w budynku zdołał samodzielnie opuścić miejsce zdarzenia. W tej chwili czynności wyjaśniające prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. Działają również inne służby ratunkowe oraz przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. 

Więcej w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

 

Wielka gimnastyka w Skokach

Już 1 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza odbędzie się drugi  ogólnopolski turniej gimnastyki artystycznej "O pióro Feniksa".

Do Skoków przyjedzie prawie dwieście młodych zawodniczek, a ich występy będzie oceniać komisja sędziowska pod przewodnictwem Anny Griszyny, byłemj wicemistrzyni Europy. Turniej odbędzie się dzięki staraniom Jarosławy Biełorusowej - Fertsch, prowadzącej studio gimnastyki artystycznej przy Akademii Rozwoju w Skokach. Swoją cegiełkę organizacyjną dołożyła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Skoki, a młode zawodniczki rywalizować będą pod patronatem burmistrza Tadeusza Kłosa.

Nie pozostaje nic innego, jak przyjść i zobaczyć. Start o godz. 10.

Orkiestra, to mało powiedziane

Fot. 5 x Franciszek Szklennik

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mieściska obchodzi jubileusz 15. lecia istnienia.

Jej powstanie, to zasługa m.in. Jana Wojtyszyna, Anny i Jarosława Małeckich, ówczesnego wójta gminy Andrzeja Banaszyńskiego oraz sponsorów. Przygotowania do jej utworzenia zaczęły się już w 2003 roku, ale swój debiut sceniczny miała rok później. Dwa lata później powstał zespół Mażoretek. Uroczysty koncert połączony z prezentacją dorobku orkiestry i jej historii, zgromadził bardzo liczną publiczność. Życzenia dla orkiestry złożyli: wicestarosta Michał Piechocki, wiceprzewodniczący rady powiatu Andrzej Banaszyński, obecny wójt Przemysław Renn oraz przyjaciele orkiestry. Państwo Małeccy mają już swoją kontunuację w orkiestre, bo gra w niej i dyryguje także córka, a w składze gra także syn.(fs)

Więcej w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

Rodzice i dzieci

Jan Wojtyszyn był od początku istnienia orkiestry.

Mażoretki towarzyszą orkiestrze od 2006 roku

Gromkie Sto lat i owacje na stojąco.

Bezpłatna mammografia

Czy urodziłaś się w latach 1950-1969? Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku.

LUX MED zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

Damasławek - 9 grudnia, przy Przychodni Lekarskiej Vena, ul. Długa 1 od godz. 8.30 do 11.30

Wagrowiec - 10 grudnia, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Kościuszki 59 od godz. 9 do 15

Skoki – 10 grudnia 2019 w godzinach od 13.30 do 17.00 Przychodnia Medycyny Rodzinnej FALCO Marcin Sokół, ul. Ciastowicza 12

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

 

Wieczór muzyczny z Moniuszką

72716777 712923969214054 4261012826451083264 o

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. B. Zielińskiego w Wagrowcu zaprasza na spotkanie muzyczne ze Stanisławem Moniuszką.

Koncert zorganizowany został z okazji ustanowienia 2019 roku Rokiem Stanisława Moniuszki. Wystąpią artyści z Poznania oraz uczniowie i nauczyciele PSM. Koncert odbędzie się 28 listopada w sali koncertowej PSM przy ul. Kościuszki o godz. 18. Wstęp wolny.

Czarny weekend piłkarzy

Fot. F. Szklennik

Z sześciu powiatowych drużyn piłkarskich występujących w ligach WZPN-u Poznań tylko Nielba zdobyła punkty.

Nielba zwyciężyła Jarotę Jarocin 2:1 i przeskoczyła rywala w tabeli III ligi. Porażki doznały nasze drużyny w V lidze. Wełna Skoki uległa Huraganowi Pobiedziska 0:3, a Zamek Gołańcz został rozgromiony na własnym boisku przez GLKS Wysoka aż 1:6. Nie powidoło się również naszym reprezentantom w klasie okręgowej. Wicelider Unia Wapno przegrała u siebie z niżej notowaną Notecią Rosko 0:3. W tym samym stosunku bramkowym Sokół Damasławek uległ liderowi Polonii Chodzież. W klasie A Sokół Mieścisko przegrał z Lasem Puszczykowo 1:2.

Lepiej powiodło się drużynom z sąsiednich powiatów. Leśnik Margonin (V liga) wygrał w Złotowie z tamtejszą Spartą 4:1. Przegrała jednak w starciu z ostatnią do tego meczu Lechią Kostrzyn  Concordia Murowana Goślina (3:2). W klasie okręgowej cenne zwycięstwo w Wieleniu z Fortuną odniósł Kłos Budzyń (2:0).(fs)

Relacje ze spotkań w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego

Powalcz o tytuł mistrza powiatu

Tytuł mistrza powiatu do wzięcia!
Komunikat organizacyjny Mistrzostw Powiatu Wągrowieckiego w Warcabach 64-polowych
Organizatorzy: Starosta Wągrowiecki, Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.

Termin i miejsce: 24 listopada 2019 r. (niedziela) Miejski Dom Kultury w Wągrowcu, ul. Kościuszki 55.

Zgłoszenia: bezpośrednio przed turniejem od godz. 9.30 do godz. 10.00.

Uczestniczyć mogą wyłącznie mieszkańcy powiatu wągrowieckiego i członkowie klubów działających na terenie powiatu. Wstęp bezpłatny.

System rozgrywek: szwajcarski na dystansie 11 rund z tempem gry po 10 minut dla każdego zawodnika.
Obowiązują przepisy Polskiego Związku Warcabowego dla warcabów 64-polowych. Rozgrywki odbywają się w jednej grupie. Kojarzenie komputerowe, sędzia główny Michał Piechocki.

Najlepsi zawodnicy otrzymają puchary, dyplomy i nagrody pieniężne. Nagrody mogą być kumulowane przez odpowiednich zawodników. Przewidujemy także nagrody rzeczowe i dyplomy niespodzianki.

Uwagi końcowe: Organizatorzy zabezpieczają sprzęt warcabowy. Zastrzegaja sobie możliwość dokonywania zmian w niniejszym komunikacie wynikających z potrzeb organizacyjnych.

Nie żyje dr Gustawa Patro

wagrowiec.eu

Dr Gustawa Patro nie żyje

Wczoraj na oddziale paliatywnym wągrowieckiego szpitala zmarła w wieku 92. lat dr Gustawa Patro, historyczka, regionalistka, zasłużona dla kultury Pałuk autorka wielu opracowań i książek. Mimo sędziwego wieku zawsze aktywna i obecna w życiu Wągrowca.

Urodziła się w Laskownicy Wielkiej w gminie Gołańcz. Po ukończeniu studiów pracowała najpierw w Ostrowie Wielkopolskim, potem w Łukowie w gminie Wągrowiec. Długie lata pracowała w I LO w Wągrowcu przy obecnie ul. Klasztornej oraz w Szkole Podstawowej nr 3. Prowadziła zajęcia z historii i pracowała w bibliotece. Uzyskała stopień naukowy doktora. Jej pasją było rękodzielnictwo, napisała opracowania dotyczące historii miejscowości m.in. w gminach: Mieścisko, Skoki. Dla wielu ludzi była głównym źródłem wiedzy o historii i tradycji regionu. W latach osiemdziesiątych czynnie wspierała działania odrodzonego Związku Młodzieży Wiejskiej.

Od kilkudziesięciu lat mieszkała w Wągrowcu.

Pogrzeb dr Gustawy Patro odbędzie się w czwartek 14 listopada o godz. 14 na cmentarzu parafialnym w Grylewie..

Sztandar dla strażaków

wagrowiec.pl

W środę 6 listopada w Komendzie Powiatowej PSP w Wągrowcu, odbyło się spotkanie, podczas którego podjęto uchwałę o powołaniu Honorowego Komitetu Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.

Treść uchwały

"W uznaniu za zaangażowanie w ratowanie zdrowia i życia ludzkiego oraz dobytku, zaszczytną, ofiarną i wierną służbę, a także za troskę o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, Starosta Wągrowiecki oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wągrowcu z inicjatywy własnej, wyrażają wolę podjęcia działań na rzecz ufundowania Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu sztandaru, który będzie symbolem honoru i oddania służbie, a także wyrazem szacunku i wdzięczności społeczeństwa za odwagę i poświęcenie strażaków.

Powyższym działaniom będzie patronował komitet honorowy.

Powołuje się Komitet Honorowy Fundacji Sztandaru ufundowania sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu, zwany dalej "Komitetem Honorowym", na którego czele stanie jako Przewodniczący Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc. W skład Komitetu Honorowego wchodzą:

1. Tomasz Kranc - Starosta Wągrowiecki,

2. Małgorzata Osuch - Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego,

3. bryg. Andrzej Bartkowiak - Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,

4. dh Andrzej Woźnicki - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wągrowcu,

5. ks. kan. Piotr Kalinowski - kapelan strażaków,

6. Michał Piechocki - Wicestarosta Wągrowiecki,

7. Jarosław Berendt - Burmistrz Miasta Wągrowca,

8. Mieczysław Durski - Burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz,

9. Tadeusz Kłos - Burmistrz Miasta i Gminy Skoki,

10. Przemysław Majchrzak - Wójt Gminy Wągrowiec,

11. Cyprian Wieczorek - Wójt Gminy Damasławek,

12. Przemysław Renn - Wójt Gminy Mieścisko,

13. Maciej Kędzierski - Wójt Gminy Wapno,

14. insp. Magdalena Sławińska - Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu,

15. Janusz Woźniak - Prezes Zarządu Stowarzyszenie Dolina Wełny,

16. Sławomir Kołacz - Nadleśniczy Nadleśnictwa Durowo

Skład Komitetu Honorowego jest otwarty i może być w każdym czasie uzupełniony o osoby podejmujące działania na rzecz realizacji celów, dla których został on powołany.

Celem Komitetu Honorowego jest patronowanie nad przedsięwzięciem, propagowanie idei wśród mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego.

Członkowie Komitetu pełnią swoją funkcję charytatywnie i dobrowolnie mając na uwadze szczytność celu.

Komitet Honorowy ulega rozwiązaniu w momencie przekazania sztandaru.

Przewodniczący Komitetu Honorowego Pan Tomasz Kranc powierza misję utworzenia Komitetu Organizacyjnego ufundowania sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu Panu Wicestaroście Michałowi Piechockiemu."

Niniejszy Akt wchodzi w życie z dniem podpisania.

W najnowszym wydaniu Głosu Wągrowieckiego

Zachęcamy do lektury Głosu Wągrowieckiego!
Przeczytacie Państwo o sprawie planowanej budowy kurników w okolicach Bracholina i Werkowa. Przyglądamy się też zgłoszonej przez mieszkańców Potrzanowa inwestycji związanej z wydobyciem kopaliny, opowiadamy o wojennych losach mieszkańców powiatu, prezentujemy sylwetkę Henryka Rogalskiego, zasłużonego działacza Unii Wapno. Relacjonujemy mecze piłkarskie z udziałem naszych powiatowych drużyn i naszych szczypiornistów, którzy już są liderami I ligi. Opisujemy dalszy los warsztatów zajęciowych z Wapna. Informujemy o tym, jak może w niedalekiej przyszłości wyglądać będzie plaża nad Jeziorem Durowskim. Uchylamy rąbka tajemnicy Romów i opisujemy potyczki dzieci z poezją. Piszemy także o sportowych sukcesach siłacza ze Skoków. Głos Wągrowiecki już w sprzedaży!

Natalia Kuklińska w pracy

Natalia Kuklińska stanęła na czele wągrowieckiego sztabu WOŚP-u i...kieruje Miejskim Domem Kultury.

Po niespodziewanym powołaniu przez burmistrza Jarosława Berendta z-cy dyrektora MDK-u i pójsciu pani dyrektor na L4, spekulowano o tym, co się zdarzyło w tej sprawie. Możemy poinformować, że Natalia Kuklińska wróciła do wykonywania swoich obowiązków i dodatkowo stanęła na czele sztabu WOŚP.  Powodzenia!

O przemocy w domu i w pracy

„Przemoc w domu, przemoc w pracy” - Konferencja otwarta dla mieszkańców.
Organizatorzy - Miejski Zespół Interdyscyplinarny w Wągrowcu pod patronatem Burmistrza Miasta Wągrowca i Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Polityki
Społecznej Rady Miejskiej w Wągrowcu. 14.11.2019 r., sala kina MDK, od godz. 12.00 do godz. 15.30
Program
I – 12.15 – 12.40 - Przemoc w rodzinie – skala zjawiska w Wągrowcu widziana
z perspektywy Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego w Wągrowcu.
(p. Iwona Jankiewicz – przewodnicząca MZI w Wągrowcu)
II – 12.45 – 13.30 - Procedura Niebieskiej Karty – czym jest, kiedy się ją stosuje.
(Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej)
13.30 – 14.00 - przerwa
III – 14.00 – 14.30 - Z deszczu pod rynnę – zrozumieć osobę doświadczającą
przemocy, dlaczego tak trudno jest jej wyrwać się z kręgu przemocy?
(p. Jolanta Tomaszewska – psycholog Ośrodka Interwencji Kryzysowej - PCPR
w Wągrowcu w latach 2006-2019)
IV –14.30 – 15.00 - Równe traktowanie standardem dobrego rządzenia – czym
jest dyskryminacja w miejscu pracy – od stereotypu do stygmatyzacji, formy
dyskryminacji, skutki dyskryminacji w miejscu pracy, wieloaspektowość
zjawiska przemocy w miejscu pracy, źródła i formy przemocy w pracy, czy
przemoc w miejscu pracy ma płeć?
(p. Maria Krupecka – Pełnomocnik Wojewody Wielkopolskiego ds. Równego
Traktowania)
Patronat medialny – „Głos Wągrowiecki

Policja szuka sprawców

KPP Nakło n/Notecią

Policjanci szukają sprawców napadu na jubilera w Szubinie

Policjanci z Szubina poszukują dwóch mężczyzn, którzy okradli sklep jubilerski w centrum miasta. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców proszone są o kontakt z policją.

Do zdarzenia doszło wczoraj (30.10.19) około 12.40 na ul. 3-ego Maja w Szubinie. Do znajdującego się tam sklepu jubilerskiego wszedł mężczyzna ciemnej karnacji i zainteresował się kupnem zegarków. Kiedy sprzedawczyni zajęta była rozmową z nim, do sklepu wszedł kolejny rzekomy klient i poszedł bezpośrednio do kantorka na zapleczu, skąd zabrał łańcuszki, a także gotówkę. Gdy wychodził został zauważony przez ekspedientkę. Kobieta próbowała odzyskać zabrane przez niego łupy, jednak została odepchnięta przez napastnika, po czym obaj mężczyźni uciekli.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szubinie, którzy prowadzą tę sprawę proszą wszystkich posiadających informacje na temat napadu lub przestępców, których wizerunki zarejestrowały kamery o kontakt. Można przyjść osobiście do komisariatu lub telefonować pod numery: 52 39 11 610 lub 52 39 11 621.

Policjanci zapewniają anonimowość.

Andrzejki z teatrem - konkurs

Szansa na niespotykane spedzenie wieczotu andrzejkowego.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Skoki jest organizatorem spektaklu teatralnego pt: "Cud" w wykonaniu aktorów Teatru Capitol. Spektakl będzie miał miejsce

30 listopada, o godz, 19 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skokach przy ul. Rogozińskiej 1B.

Aż 10 osób ma szansę zdobyć wejściówki na to wydarzenie uczestnicząc w naszym konkursie SMS. Aby wziąć udział w losowaniu biletów wystarczy wysłać SMS o treści: GWBILET  na numer 72601 do 25 listopada, do godz. 12. Koszt SMS-a wynosi 2,46 zł (w tym 23% VAT)

Halloween w Aquaparku

Pajęczyny, pająki, dynie... to oznacza tylko jedno!

Halloween to święto zabawy i psot. A tych w Aquaparku 31 października na pewno nie zabraknie. Zapraszamy dzieci na STRAAAASZNY czwartek do wodnego królestwa w Wągrowcu.

Wieczór pełen wrażeń z odrobiną przerażających atrakcji rozpocznie się o godzinie 18.00. Instruktorzy wystartują z konkursami i zabawami dla dzieci. Tego dnia basen zmieni swoje oblicze nie do poznania. Zapanuje atmosfera, która nierozłącznie kojarzy się z Halloween. Basen będzie przystrojony dyniami, które zostaną oświetlone. Światło będzie przyciemnione, by stworzyć specjalną atmosferę. Całości dopełni mroczna muzyka. Będą straaaszne zjawy, upiory i moc niezapomnianej zabawy. Nie zabraknie także halloweenowego poczęstunku.

Impreza potrwa do 20:00. Bilet dla dziecka w cenie 5 zł.

Zapraszamy!

Zgłoś kandydatów do Złotej Pieczęci

"Złota Pieczęć" , to Nagroda Powiatu Wągrowieckiego, która popularyzuje ponadprzeciętne działania i dokonania społeczne oraz zawodowe osób działających na rzecz powiatu.

Prawo nominacji do nagrody przysługuje: samorządom, zarządom spółek prawa handlowego, stowarzyszeń, organizacji gospodarczych, radom duszpasterskim, redakcjom mediów regionalnych i lokalnych, a także laureatom niniejszej nagrody z ostatniego roku.

Nagrodę przyznaje kapituła w składzie: starosta, wicestarosta, redaktorzy naczelni lokalnych mediów oraz ubiegłoroczni laureaci.
Wnioski z kandydaturami można składać do 29.11.2019 r. w kancelarii Starostwa Powiatowego w Wągrowcu oraz redakcjach: Głosu Wągrowieckiego (ul. Janowiecka 1) i Tygodnika Wągrowieckiego (ul. Jeżyka 2D/4). Wniosek można pobrać z kancelarii starostwa, ze strony internetowej powiatu www.wagrowiec.pl i w redakcjach obu tygodników.
Gala wręczenia nagród odbędzie się 12 grudnia. w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu.(fs)

 

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem