wtorek, 21 stycznia
03:15

Dożynki za pasem

Po święcie Matki Boski Zielnej w powiecie, gminach, sołectwach i parafiach rolnicy fetować będą doroczne Święto Plonów.

Pierwszym w powiecie świętem będą dożynki gminy Wągrowiec na boisku sportowym w Wiatrowie 21 sierpnia (niedziela). Poprzedzi je msza św. w Kaplicy pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Wiatrowie. O godz. 14 30 rozpocznie się część oficjalna. Ok. godz. 19 z koncertem wystąpią Brygida i Robert Łukowski (Biesiada Śląska).

Dożynki Gminno–Parafialne Wapno 2016 też odbędą się w niedzielę, 21 sierpnia. Msza w kościele pw. św. Barbary, a oficjalne rozpoczęcie uroczystości dożynkowych godz. 15.30 na stadionie. Kapela „Kombinatorzy” z Budzynia zabawi gości dożynkowych i gminną społeczność.

W sobotę, 27 sierpnia świętować będą skoccy rolnicy. O godz. 13.30 w kościele pw. Mikołaja Biskupa celebrowana będzie msza św., a po niej wszyscy przeniosą się na nieodległy stadion na dalszą część, w tym IX Turniej Sołectw Gminy Skoki. O godz. 19.30 wystąpi Mirosław Jędrowski z zespołem. Po koncercie Kapela Kowole „rżnąć” będzie piosenki biesiadne.

Powiatowo-miejskie dożynki odbędą się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu, w niedzielę, 28 sierpnia. Uroczystość dożynkowa rozpocznie się mszą św. dziękczynną w kościele pw. św. Wojciecha o godz. 13.30. O godz. 15.30 obrzędem dożynkowym kontynuowane będą obchody na stadionie OSiR. W koncercie finałowym wystąpią „Trzy Korony”. Podczas dożynek ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu Głosu Wągrowieckiego Sołtys Roku 2016, któremu patronuje Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc oraz wręczone nagrody jego laureatom.

Również 28 czerwca odbędzie się święto plonów w Gołańczy. Rozpocznie je msza św. w miejscowym kościele pw. św. Wawrzyńca o godz. 14, a o godz. 15 część obrzędowa i artystyczna na stadionie sportowym. Z koncertem wystąpi zespół „Solaris”.

Tradycyjnie już w Mieścisku dożynki odbędą podczas Targów Michałowskich, już dwudziestoósmych. Na niedzielę, 4 września zapraszają wójt Andrzej Banaszyński i przewodnicząca rady Elżbieta Kapczyńska. Już o godz. 10 na stadionie rozpocznie się kiermasz handlowy. O godz. 13 - msza św. dziękczynna w miejscowym kościele pw. św. Michała Archanioła, a o godz. 14.30 – uroczystości dożynkowe, zaś o godz. 18 wystąpi „Saragozza”

Na dożynki do Damasławka zapraszają władze samorządowe gminy w niedzielę, 4 września. Rozpoczną się o godz. 16 mszą św. dziękczynną w kościele parafialnym w Damasławku, skąd goście dożynkowi przejdą do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie celebrowane będą dalsze uroczystości. Kabaret „KaŁaMasz” rozweseli wszystkich obecnych. (maj)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem