sobota, 15 grudnia
01:11

Na cmentarzach nie tak pełno...

Wągrowieckie cmentarze dziś wypełniły się ludźmi odwiedzającymi groby rodzinne, krewnych, przyjaciół i znajomych.

W parafiach pw. Wniebowzięcia NMP i pw. św. Jakuba Ap. na cmentarzach odbyły sie nabożeństwa w intencji zmarłych. Nie inaczej było w parafiach wiejskich w powiecie.

Policja sprawnie kierowała ruchem ulicznym, przez co był płynny i bezpieczny. Nie odnotowano wypadku. - Do godz. 14.00 nie doszło też do żadnej kolizji – informuje st. sierż. Dominik Zieliński, oficer prasowy wągrowieckiej policji.

Na dziewięciu cmentarzach kwestowali młodzi ludzi na rzecz renowacji grobów Powstańców Wielkopolskich, do której to zbiórki zorganizowanej przez kibiców Kolejorza i stowarzyszenie Wągrowieccy Patrioci włączyli się Grupa Rekontrukcji Historycznej  Rogatywka 1918-1939 oraz Stowarzyszenie Saper Wielkopolski.

W ubiegłym roku na ten cel zebrano 8798 zł. Przed Wszystkich Świętymi, przy wejściu na cmentarz parafialny w Mieścisku, Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań ustawiło ufundowaną przez siebie tablicę z nazwiskami prawie stu tamtejszych powstańców. (maj)

Fot. Jerzy Mianowski

Komentarze   

 
0 #1 ger34 2017-11-02 18:53
Poszwa kwestował na pomnik ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem