niedziela, 18 listopada
12:26

Obraz powiatu w prasie

 

Regionalista Jerzy Paluch w tym roku wydał cztery tomy książki pt. "Powiat wągrowiecki w prasie polskiej i urzędowej lat 1802-1918". 

Autor sięgnął po prasę lokalną z XIX i początku XX wieku, który twierdzi, że bowiem "jedynie ona potrafi w doniesieniach swoich korespondentów oddać prawdziwy charakter przeżyć, emocji i nadziei danej społeczności".

Pierwszy tom poświęcony jest gminom Gołańcz i Wapno, drugi - Damasławek, Mieścisko i Skoki, trzeci - gmina wiejska Wągrowiec i czwarty - miasto Wągrowiec. Pozycje te już dotarły do bibliotek, placówek kulturalnych i szkół w powiecie. (maj)

Komentarze   

 
+1 #1 Masza 2017-12-08 09:38
Mrówcza praca regionalisty p. Jerzego Palucha, pasjonata historii, dawnych obyczajów, życia społecznego w małych miasteczkach i wsiach.Kopalnia wiedzy dla socjologów, historyków prasy lokalnej, etnografów.
Szkoda, że wczorajsze spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej nie wzbudziło zainteresowania lokalnych dziennikarzy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem