czwartek, 15 listopada
05:50

Bezpieczny weekend

W dniach 22 - 26 grudnia Policja przeprowadza akcję „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”.

 

 

Działania prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza niechronionych jego uczestników rozpoczęliśmy Akcją Błysk. Pośpiech i zabieganie w przedświątecznej gorączce przygotowań powoduje zepchnięcie myśli o bezpieczeństwie własnym i innych na dalszy plan. Stąd Policja zwraca uwagę na kierujących i pieszych, a także na miejsca stwarzające największe zagrożenie.

 

Kolejną częścią policyjnych działań prewencyjnych jest uświadamianie młodych kierujących o skutkach nierozważnych decyzji. Ta grupa kierowców jest najbardziej skłonna do poruszania się z nadmierną prędkością.

 

 

Policjanci dołożą wszelkich starań, aby wspierać podróżnych, koncentrując swoje działania w szczególności na udzielaniu uczestnikom ruchu drogowego wszelkiej pomocy. Nie może być jednak taryfy ulgowej wobec osób, które w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego i tym samym narażają innych na ryzyko utraty życia i zdrowia. Dlatego policjanci będą zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

 

Noga z gazu! Pogoda i natężenie ruchu nie pozwalają na rozwijanie dużych prędkości. Nie nadrabiajmy straconego czasu brawurą na drodze - apeluje Policja.

Kierowco, prowadząc pojazd odpowiadasz nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych.

Pasażerowie, bądźcie świadomi, że choć nie kierujecie pojazdem, możecie mieć wpływ na bezpieczeństwo podróży np. korzystając z pasów bezpieczeństwa albo nie godząc się, aby kierowca przekraczał dozwoloną prędkość lub co gorsze wsiadał za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu (narkotyki, leki).

Piesi noście odblaski w sposób widoczny dla kierujących pojazdami. Przypominamy, że jest to obowiązek wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmroku jezdnią lub poboczem poza obszarem zabudowanym. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo nosząc element odblaskowy również w obszarze zabudowanym.

 

- Życzymy spokojnych, rodzinnych i przede wszystkim bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia – mówią policjanci.(red)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem