poniedz., 24 czerwca
11:29

Żłóbek nie jest dekoracją...

 

 

W Wigillię i Święta Bożego Narodzenia katolicy odwiedzają żłóbki w kościołach.

Po każdym nabożeństwie podchodzą do niego rodzice z dziećmi. Żłóbek w kościele nie jest dekoracją, to zobrazowanie fragmentu Ewangelii według św. Łukasza. W kościele pw. św. Wojciecha w Wągrowcu żłóbek umieszczono pod stołem ofiarnym, zespalając ołtarz ze żłóbkiem w jedną całość.

Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie" – mówi Ewangelia wg św. Łukasza.

Historia szopek ma bardzo długą tradycję. Św. Franciszek z Asyżu jako pierwszy na świecie wprowadził w Kościele katolickim zwyczaj urządzania żłóbka z okazji Wigilii Bożego Narodzenia. Miało to miejsce 24 grudnia 1223 w Greccio we Włoszech. (red)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem