sobota, 16 lutego
08:08

Wybuch i pożar gazociagu

Fot. Łukasz Kulpa/TwitterFot. Łukasz Kulpa/Twitter

Tuż po północy nastąpił wybuch gazociągu przy ul. Gnieźnieńskiej w Murowanej Goślinie.

Jak ustalono do wybuchu doszło w wysokociśnieniowym gazociągu, Prawdopodobną przyczyną było rozszczelnienie gazociągu. Pierwotnie w eter poszła informacja, że wybuch nastapił na stacji benzynowej. Mieszkańcy zauwazyli słup ognia, po chwili dotarł do nich huk wybuchu. W niebo uniósł się grzyb płomieni.

W panice ludzie uciekali z domów. Trzy z nich oraz budynek gospodarczy spłonęły. Nikt z mieszkańców na szczęście nie ucierpiał. W Murowanej Goślinie ok. 3 w nocy odbyła się konferencja prasowa władz miejscowości. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman zadeklarował, że mieszkańcy otrzymają wsparcie od gminy. Wszyscy poszkodowani przebywają u swoich krewnych. 

- W akci ratunkowej i gaśniczej brały także udział dwa zastepy OSP Skoki oraz strażacy JRG KP PSP Wągrowiec. - poinformował st. sekc, Piotr Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Strażacy wrócili do jednostki dopiero po godzinie 8. Zastępy strażaków będą pojawiały się na miejscu zdarzenia w ramach zastępowania innych.(fs)

Więcej w najbliższym wydaniu |Głosu Wągrowieckiego z 31 stycznia.

Fot. PAP/Jakub KaczmarczykFot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Fot. Agencja GazetaFot. Agencja Gazeta

Komentarze   

 
+1 #1 big 2018-01-26 11:17
Nasi z JRG nie byli ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem