sobota, 19 stycznia
01:00

Bieg do nieba

Fot. archiwum prywatneFot. archiwum prywatne

W środę wieczorem, po ciężkiej chorobie zmarła znana wągrowiecka biegaczka Alicja Rybińska-Durak. Miała 34 lata.

Damasławianka z pochodzenia, od dwudziestu lat uprawiała lekkoatletykę. Odnosiła sukcesy w kraju i za granicą. Silna, uparta, bardzo ambitna w swojej pasji biegaczki. Puchary, medale, miejsca na podium. A potem diagnoza jak wyrok, kiedy to na drodze życia Alicji stanęła choroba nowotworowa - rak śluzaka z przerzutami. Niezwykle rzadki, bardzo niebezpieczny.

- Jestem silna, znoszę to, choć nie jeden już by się poddał. Sport nauczył mnie walczyć z psychiką – tak Alicja Rybińska-Durak ostatnio napisała do mnie ze szpitala.

Pogrzeb Alicji odbędzie się w sobotę 10 lutego. Msza św. o godz. 11.30 w kościele pw. Św. Wojciecha w Wągrowcu, a odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku nastąpi o godz.13 na cmentarzu komunalnym w Wągrowcu. (anka)

O tej dzielnej sportsmence i piękniej kobiecie wspominać będziemy w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

Komentarze   

 
+13 #2 olo 2018-02-09 13:55
ŻAL
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+14 #1 ja 2018-02-09 11:06
Pracuje w szpitalu. Widzialam Ja tylko kilka razy. Ten ostatni.. Kiwnelam reka na powitanie, podniosla swoja, szepnela "czesc".. Obca mi osoba, a jednak sa emocje. I przygniatajaca swiadomosc, ze nigdy sie nie wie, kiedy widzi sie kogos ostatni raz..
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem