sobota, 16 lutego
06:55

Niedziela już nie będzie dla nas


Czy wprowadzenie ograniczenia handlu w niedziele podzieli społeczeństwo?

Starsi dobrze pamiętają piosenkę Niebiesko-Czarnych z końca lat 60. pod tytułem " Niedziela będzie dla nas". Niestety,  w tym roku urządzono nam dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 już będzie tylko jedna, zaś od 2020 będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele.

W tym roku sklepy i supermarkety będą otwarte w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a w następnym roku tylko w ostatnią. Jeśli w niedzielę przypadnie święto to supermarkety będą zamknięte.

Nadzieją na niedzielne zakupy będą stacje benzynowe i sklepiki osiedlowe, pod warunkiem, że sprzedawać w nich będą właściciele. Ponadto czynne będą sklepy z pamiątkami i dewocjonaliami, punkty sprzedaży prasy, apteki, lecznice dla zwierząt, punkty sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, sklepiki z wyrobami tytoniowymi, placówki pocztowe, sklepy na dworcach autobusowych, kolejowych i lotniskach, a latem sklepy handlujące rolniczymi maszynami i częściami zamiennymi. Czynne będą też lokale gastronomiczne, kwiaciarnie, piekarnie, cukiernie i lodziarnie.

Ograniczenie zakazu sprzedaży w niedziele nie będą dotyczyły dwóch niedziel poprzedzających Boże Narodzenie, niedzieli przed  Wielkanocą oraz  ostatnich  niedziel stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. W wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę przed Wielkanocą sklepy będą mogły być czynne tylko do godz.14.00.

W tym roku niedziele  z zakazem handlu będą obowiązywały: 

Marzec  -  11 i 18,

Kwiecień - 1,8,15 i 22,

Maj - 13 i 20,

Czerwiec - 10 i 17,

Lipiec - 8, 15 i 22,

Sierpień - 12 i 19,

Wrzesień - 9, 16 i 23,

Październik - 14 i 21,

Listopad - 11 i 18,

Grudzień - 9.

(maj)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem