piątek, 24 maja
21:23

Biskup u starosty

Starosta Tomasz Kranc Przyjął biskupa  ks. Jacka Pyla, biskupa  pomocniczego diecezji odesko-symferopolskiej, rezydującego w Symferopolu na Krymie.

Biskup przebywał z wizytą w dekanacie wągrowieckim, ale większość  czasu spędził w Wągrowcu, gdzie zwiedził obiekty sakralne. Biskup odwiedził  wągrowiecką farę i Klasztor Paulinów, Muzeu Regionalne, kościółek w Tarnowie Pałuckim, a także złożył wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze. Chwalił stan utrzymania obiektów sakralnych.

Rozmawialiśmy o  wielu sprawach, m.in. o sytuacji na Ukrainie i Krymie zaanektowanym przez Rosję oraz sytuacji Polaków i katolików, którzy nie tylko mieszkają na Ukrainie, ale też na Krymie – powiedział starosta. (maj)

Fot. Archiwum WKP

Komentarze   

 
+3 #3 gogo 2018-05-29 13:04
ja bym go pogonił i poszczuł psami !
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #2 miki 2018-05-15 21:14
to dławigad ! Wygnać go !
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #1 Wągrowiec 2018-05-15 06:47
A co zabłądził Swieszczennik, czy uciekł z rosyjskiego Krymu i poprosił o azyl w Wągrowcu? To niech prałaci i kanonicy od Św.Adalberta przyjmą go na wikariusza, będzie miał kto chodzić po daninę kolędową od listopada, a czas szybko leci!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem