sobota, 20 lipca
19:49

Kąpieliska bez zastrzeżeń


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu poinformował, iż w czerwcu zgłoszono i zakwalifikowano kąpieliska na terenie powiatu wągrowieckiego.

Dotyczy to: kąpieliska miejskiego przy ul. Kościuszki w Wągrowcu, kąpieliska w Kozielsku nad Jeziorem Stępuchowskim (gm. Damasławek), kąpieliska w Kobylcu (gm. Wągrowiec) oraz kąpieliska w Kamienicy (gm. Wągrowiec).

Wodę do badań pobrano 13 czerwca z kąpieliska miejskiego oraz kąpieliska w Kozielsku. Z przeprowadzonych analiz wynika, że woda w tych kąpieliskach nadaje się do kąpieli zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 8 kwietnia 2011 r. w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli. Z kolei 25 czerwca. pobrano bo badań wodę z kąpielisk w Kamienicy i Kobylcu – badania w toku - informuje Agnieszka Borkowska, kierownik Oddziału Nadzoru PSSE w Wągrowcu.

Aktualną informację na temat kąpielisk można uzyskać na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego w serwisie kąpieliskowym. Jednocześnie informuję, że prowadzone są w sezonie letnim w godzinach popołudniowych oraz w dni wolne od pracy kontrole zakładów gastronomicznych, sklepów spożywczych oraz innych obiektów zlokalizowanych w okolicach kąpielisk. (fs)

Fot. wagrowiec.eu

Komentarze   

 
0 #2 Jan 2018-07-02 19:42
Ale nie narzekaj, przeciez sa nowe sciezki rowerowe, swiatła ledowe, nowe kubły na śmiecie, market co kilka metrów i nawet obwodnica jest .... Tylko te wolne niedziele, cholera, tak ten rozwoj Wagrowca wstrzymują...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #1 Ja 2018-07-02 11:25
Szkoda tylko, że e z dawnej plaży zostało już tylko wspomnienie.. Wszystko powoli zarasta trawa, dziczeje. Wszedzie smieci, butelki, puszki.. Nawet okolice hotelu podupadaja, ewidentnie już nikt o to nie dba.. Jezioro, najwiekszy atut Wagrowca, a tak dalece niewykorzystany ..
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem