piątek, 22 lutego
22:49

Burmistrz nigdy nie okazywał specjalnego zaangażowania

logo nielba

Poniżej publikujemy kolejne oświadczenie Zarządu MKS Nielba Wągrowiec, tym razem w związku z informacjami jakie pojawiły się w numerze 6/2018 Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego w Wągrowcu „Wągrowczanie.pl”.

W numerze 6/2018 Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego w Wągrowcu „Wągrowczanie.pl”, w artykule „Dlaczego Nielba nie weszła do superligi? pojawiły się informacje, w których próbuje się zmieniać fakty oraz wykazywać niekompetencję Zarządu MKS Nielba Wągrowiec. Po raz kolejny Burmistrz Wągrowca Krzysztof Poszwa (biuletyn wydawany jest przez Gminę Miejską Wągrowiec) dezinformuje opinię publiczną. W związku z powyższym informujemy co następuje:

1.Spotkania Zarządu MKS Nielba Wągrowiec z Burmistrzem Wągrowca Krzysztofem Poszwą w 90% odbyły się z inicjatywy i na prośbę Zarządu klubu.

2. Nigdy przez Burmistrza Wągrowca Krzysztofa Poszwę nie zostały przedstawione żadne konkretne i ostateczne warianty oraz możliwości wsparcia finansowego klubu.

3. Burmistrz Wągrowca Krzysztofa Poszwa nigdy nie okazywał specjalnego zaangażowania
i wsparcia dla działalności, jak to czytamy w artykule, zasłużonego dla miasta klubu.

4. Proces licencyjny uczestnictwa w Superlidze, który formalnie rozpoczął się dla klubu
30 kwietnia br. zakładał wieloetapowe postępowanie i nigdy nie został przerwany z powodu jakichkolwiek uchybień formalno-prawnych, o których mowa w artykule. Proces ten zakończył się niepowodzeniem w wyniku braku zabezpieczenia kwoty 1 mln PLN (co stanowi tylko 1% budżetu miasta), o którą klub bezskutecznie wnioskował do Burmistrza Wągrowca Krzysztofa Poszwy. Dla przypomnienia, sponsorzy prywatni (7 podmiotów) zadeklarowali wsparcie finansowe klubu w łącznej kwocie 1 mln PLN.

5. Z inicjatywą powołania spółki sportowej wyszedł Zarząd MKS Nielba Wągrowiec. Inicjatywa ta pozostała jednak bez odzewu ze strony Burmistrza Krzysztofa Poszwy do momentu, w którym to zauważył on korzyść informowania o tym opinię publiczną.

Zarząd MKS Nielba Wągrowiec

Wągrowiec, 5 lipca 2018 roku

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem