piątek, 24 maja
20:49

Program gotowy i do roboty!

Burmistrz elekt Jarosław Berendt oraz nowo wybrani radni miejscy podpisali koalicyjny program wyborczy na lata 2018-2023.

Pod dokumentem swoje podpisy złożyli burmistrz elekt Jarosław Berendt i 13 radnych z Bliżej Ludzi i Samorządności Wągrowieckiej 2000. Wcześniej, po pierwszej turze wyborów, oba komitety wyborcze zawarły porozumienie, w którym do 15 listopada zdeklarowały się przedłożyć opinii publicznej program wyborczy na lata 2018 – 2023.

Pod dokumentem brakuje podpisu radnego Andrzeja Reisa z Bliżej Ludzi, który zasiadał w radzie w poprzedniej kadencji, co daje dużo do myślenia. Program w wielu akapitach nie jest konkretny, a hasłowy, przez co trudny będzie do rozliczenia.

Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej odbędzie się w czwartek, 22 listopada o godz.16.00, podczas której burmistrz i radni zostaną zaprzysiężeni, natomiast burmistrz Krzysztof Poszwa przekaże władzę burmistrzowi elektowi. Wybrane będzie też "prezydium rady" w składzie przewodniczący, dwóch wiceprzewodniczących i sekretarz obrad. Radzie przewodniczyć ma Jakub Zadroga (BL), pierwszym wiceprzewodniczącym zostanie radny rekomendowany przez SW 2000, a drugim - radny z KWW Krzysztofa Poszwy, jednak do chwili zaprzysiężenia Krzysztof Poszwa nie zajmuje w tej sprawie stanowiska. Prawo i Sprawiedliwość nie było poproszone przez koalicję do rozmów w sprawie obsady "prezydium". (maj)

Komentarze   

 
+3 #3 Karolcia 2018-11-18 12:26
No właśnie, w tym programie brakuje konkretów przy niektórych jego punktach, po prostu lipą zapachniało w działce oświata, ochrona środowiska, kultura i rekreacja oraz w innych działach. A największa lipa jest obniżenie wynagrodzenia burmistrza i radnych o 5 procent. Gdy odejmiemy te 5 procent od wynagrodzenia Poszwy to wyjdzie śmieszna kwota obniżki pod publiczkę mieszkańców. Od 1 lipca zeszłego roku Poszwa zarabiał brutto 10 428 zł miesięcznie, a teraz Berendt będzie dostawał tylko 607 zł mniej. Śmieszny to program wyborczy, prawda!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #2 Janowy 2018-11-17 22:27
Tak ajk wspomniano na portalu wrc - zero, absolutne zero konkretów. Opracowanie, opracowanie, dazenie, dazenie współpraca, wsparcie, wpieranie ... ble, ble czysty jezyk politruka. Ten program to obraza dla inteligencji mieszkańców Wągrowca. Ale moze onie sobie zasluzyli na takie cos swoim wyborem..?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #1 Anka 2018-11-16 17:41
I ani słowa o polepszeniu rynku pracy???
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem