sobota, 20 lipca
19:43

Pożegnano Alinę Dotkę


Alinie Dotce za kilkuletnią i profesjonalną pracę na stanowisku Skarbnika Miejskiego  podziękowali pracownicy Urzędu Miejskiego w Wągrowcu z burmistrzem Jarosławem Berendtem na czele.

Pani Alina Dotka swoją pracę w Ratuszu rozpoczęła 1 lipca 2016 roku. Dzięki doświadczeniu w tworzeniu i realizacji kolejnych budżetów w Wągrowcu wybudowanych zostało wiele obiektów i oddano do użytku inwestycje, które przyczyniły się do poprawy warunków życia mieszkańców. Podsumowaniem tej sumiennej i nienagannej pracy były pozytywne oceny pokontrolne wystawione przez Regionalna Izbę Obrachunkową – informuje Ratusz.

- Pozostaje Pani w naszej pamięci jako pracownik kompetentny, uczynny, koleżeński, życzliwy i pracowity. Dziękujemy za Pani oddaną pracę – powiedział burmistrz Jarosław Berendt, wręczając Alinie Dotce bukiet kwiatów.

Warto podkreślić, że budżet miasta na 2018 rok przewidywał emisję obligacji w wysokości 15,5 mln złotych. W 2018 roku wyemitowano obligacje w kwocie 8 mln złotych. Aby wyemitować obligacje, a tym samym zwiększyć zadłużenie miasta, wymagana jest opinia Regionalnej Izby obrachunkowej w Poznaniu. RIO wydała opinię pozytywną o możliwości wykupu przez Wągrowiec emitowanych obligacji.

Emisja obligacji przeznaczona jest na częściową realizację zaplanowanych zadań inwestycyjnych w 2018 roku wprowadzonych uchwałami Rady Miejskiej w Wągrowcu (planowane wydatki inwestycyjne to kwota 26 mln zł).

Gdyby refundacja poniesionych nakładów inwestycyjnych na zadania inwestycyjne współfinansowane ze środków unijnych przebiegała bieżąco, nie wystąpiłaby potrzeba emisji obligacji. Środki, które otrzyma Wągrowiec z Urzędu Marszałkowskiego w związku ze zrealizowanymi inwestycjami to ok. 7,5 mln zł. Wpłyną one na rachunek miasta z początkiem 2019 roku. Obligacje również były emitowane w latach poprzednich i są bieżąco spłacane. Miasto na 20 grudnia 2018 r. posiadało kilka milionów złotych na rachunkach bankowych na realizację zadań bieżących i inwestycyjnych – dowiadujemy się z Ratusza.

Opracowany przez poprzedniego skarbnika Alinę Dotkę budżet na 2019 rok wraz z autopoprawkami burmistrza zapewnia realizację zaplanowanych bieżących i inwestycyjnych zadań budżetu miasta, czego wyrazem są pozytywne opinie RIO w Poznaniu o projekcie uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej, o projekcie uchwały budżetowej na 2019 r. oraz o możliwości sfinansowania deficytu ustalonego w projekcie uchwały budżetowej na 2019 rok. (red)    

Komentarze   

 
+2 #5 mnicj 2019-01-03 19:54
no bo nowy burmistrz chce udowodnić staremu burmistrzowi, ze był głupi
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #4 xxxx 2019-01-03 18:31
jeśli ta pani jest tak wychwalana była dobrym pracownikiem do dlaczego została zwolniona nic nie rozumiem jeśli się chce to wszystko idzie załatwić
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+10 #3 Wagrowczanka 2019-01-02 14:55
Skoro tak pozytywna ocena pracy Pani Aliny to skąd ta zmiana? Politycznr stołki ważniejsze od ludzi? Czy moze Pani Alina zostaje w urzedzie i nadal będzie odrabiać czarna robotę a nowy Skarbnik będzie figuranten???
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #2 Klasa 2019-01-02 11:48
Kędzierski ucz się!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #1 ... 2019-01-02 11:40
Brawo P.Burmistrzu ! Niech wojt Wapna bierze przykład z Pana
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem