sobota, 20 lipca
19:43

Wągrowczanin na topie piłki ręcznej

Damian DrobikDamian Drobik

Damian Drobik wygrał konkurs na stanowisko dyrektora sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Nowy dyrektor ma bogatą karierę sportową. Jest byłym piłkarzem ręcznym, który zaczynał przygodę ze szczypiorniakiem w Nielbie Wągrowiec. Reprezentował jeszcze barwy Wybrzeża Gdańsk i Wisły Płock. Drobik zagrał z nimi w pięciu finałach europejskich pucharów i zdobywał mistrzostwo Polski. Ma w dorobku 49 występów w kadrze narodowej. Rzucił w niej 75 bramek.

Długo grał w hiszpańskiej drużynie Portland San Antonio. Z tym bardzo silnym klubem z Pampeluny, który ma w dorobku mistrzostwo swojego kraju walczył w lidze mistrzów. Reprezentował kolejne hiszpańskie kluby Bidasoa Irun, Club Deportivo Torrevieja oraz Cuenca Ciudad Encantada.

Drobik jest absolwentem Szkoły  Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył ją na kierunkach ekonomicznym i marketingu sportowego. Jako absolwent zarządzania i organizacji, a także Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku jest menedżerem sportu i trenerem.

Ten 44 letni mężczyzna pełnił funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu oraz Ośrodka Sportowo-Szkoleniowego „Torwar” w Warszawie. W ostatnich latach pracował jako dyrektor ds. relacji zewnętrznych w krajowym związku piłki ręcznej. Był dyrektorem turnieju, pierwszy raz organizowanych w Polsce mistrzostw świata kobie, U-18, który odbył się w Kielcach. Reprezentował polski związek na kongresie wyborczym międzynarodowej federacji szczypiorniaka w Turcji. Został członkiem komisji ds. rozwoju piłki ręcznej.

Nie zerwał kontaktu z Wągrowcem i bywa tutaj nie tylko prywatnie.  (ck)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem