sobota, 16 lutego
07:18

Bezpłatna mammografia

www.znajomaklinika.pl

W trosce o zdrowie mieszkanek Wielkopolski zachęcamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych profilaktycznych badaniach mammograficznych.

Profilaktyczne badania mammograficzne przeznaczone są dla kobiet, które nie zauważyły u siebie żadnych niepokojących zmian (np. wyczuwalne zgrubienie w piersi, ból, wyciek z brodawki, zmiana wyglądu skóry itp.) oraz u których wcześniej nie zdiagnozowano nowotworu złośliwego piersi. Badanie takie umożliwia wykrycie nawet bardzo niewielkich, niewyczuwalnych dotykiem, zmian w piersiach. Istotne jest, aby kobiety w wieku, w którym najczęściej diagnozowane są nowotwory piersi, czyli pomiędzy 50 a 69 rokiem życia, zgłaszały się na badania mammograficzne regularnie co dwa lata, a jeden raz w miesiącu znalazły czas na samodzielne sprawdzenie, czy w piersiach nie wystąpiły zmiany, których nie było wcześniej.

Dla kobiet, które po ukończeniu 50. roku życia nie zgłosiły się na badanie, zaproszenie na profilaktyczną mammografię do Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu oraz do pracowni w jednym z mammobusów OPEN, przy najbliższym jego postoju, pozostaje ciągle aktualne.


W celu ułatwienia mieszkankom Wielkopolski dostępu do badań bezpłatne badania profilaktyczne prowadzone są w mammobusach - mobilnych pracowniach na terenie całego województwa. O przyjeździe do danej miejscowości będą informowały specjalne plakaty.


Dodatkowo wszystkie Panie w wieku 25-59 lat zachęcamy także do regularnego wykonywania bezpłatnych profilaktycznych badań cytologicznych.


Najbliższe bezpłatne badania w powiecie wągrowieckim:

Mammobus: Wągrowiec – 19.02.2018, 20.03.2018, Skoki – 22.03.2018

Szczegółowe informacje o profilaktyce oraz o terminach i miejscach warsztatów edukacyjnych i postoju mammobusu lub cytobusu – www.openbadania.pl

Wszystkie Panie, które chciałyby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w cytobusie lub mammobusie, ale nie mają z kim zostawić dziecka lub osoby dorosłej, którymi się opiekują proszone są o przekazanie takiej informacji podczas rejestracji na badanie. Istnieje możliwość zapewnienia bezpłatnej opieki nad osobą zależną na czas badania, którą będzie sprawować pielęgniarka lub położna.

Rejestracja telefoniczna na badania w mammobusie i cytobusie: 61 855 75 28, 61 851 30 77 oraz 609 000 082.

Profilaktyczną mammografię i cytologię można wykonać od poniedziałku do soboty w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, ul. Kazimierza Wielkiego 24/26 (rejestracja telefoniczna: 61 851 86 31),

a samą cytologię w Centrum Diagnostyki Ginekologia Położnictwo USG w Poznaniu, Plac Spiski 1 (rejestracja telefoniczna: 61 847 87 27).

Zapraszamy i zachęcamy do wykonywania badań!

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem