niedziela, 22 września
18:36

Luksusowa miłość

 

Rok od nowa, to i wszystkie święta i ważne w roku dni od nowa. Jedne z ważniejszych w roku świąt bo Dzień Babci, już w niedzielę, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Jako że jestem babcią, a mój prywatny mąż jest dziadkiem, to dla nas bardzo ważne dni, bo wnuk to dla nas ukochany osobnik w seniorskim życiu naszym jednostajnym. Kiedyś, ktoś bliski, ktoś kto miał szczęście mieć wnuki wcześniej niż ja, powiedział, że kochanie wnuków to zupełnie inna miłość niż kochanie i miłość do dzieci. I to prawda, i miał rację stuprocentową! Tak to zupełnie inna miłość, taka luksusowa, bo nie musimy wychowywać, tylko kochamy tak bezwarunkowo, bez obowiązku i na luzie. Nie przeszkadza mi, że wnuk bałagani, biega, wchodzi „na barana” i pięć razy na minutę pyta „babcia, mam Ci coś powiedzieć?” I opowiada, patrząc prosto w oczy i wtedy serce babcine robi się mięciutkie, a tkliwość taka nieskończona oblega nawet powietrze wokół.
Być babcią i dziadkiem to wielka radość, to nie tylko pewność i duma, że ktoś po nas zostanie, ale szczęście, że możemy uczestniczyć w dorastaniu wnuków. Babcia i dziadek to taka firma czynna codziennie, całodobowo i nieważne czy jest się żoną dziadka, czy mężem babci. Wnuk to wnuk i już! Dzisiejsze wnuki są dla starszych także inspiracją i uczą swoich dziadków wielu rzeczy, bo czyż dorówna się wnukowi, gdy nie umie się grać z nim w gry komputerowe, czy nie ogląda się z nim „Piratów z Karaibów” lub innych ulubionych wnukowych filmów? Seniorzy, którzy mają wnuki, muszą być „na chodzie”, by dorównać swoim pupilom na basenie, zjeżdżając z nim w rurze do wody czy w jeździe na rowerze lub na rolkach. Takie to teraz jest „dziadkowanie”, bo taka jest rzeczywistość, zgnuśniały, zgorzkniały dziadek i mówiąca tylko o chorobach babcia odchodzą w siną dal. I bardzo dobrze, przynajmniej można aktywnie i szalenie dokończyć życie. „Na urodzoną matkę”, jak mówi mój jedyny i ulubiony wnuczek, wierzcie mi, że doświadczyć takiej luksusowej, bezkrytycznej, babcino-dziadkowej miłości to piękna i niepojęta historia.
Wszystkim babuniom i dziaduniom życzę rączek wnuków na szyi, mokrych buziaczków na policzkach i słów szeptanych do uszka: babciu, dziadku, wy moje kochane starocie.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem