sobota, 20 lipca
19:50

Półmaraton na całość

Mało kto chyba wierzył, że ludzie zagłosują tak licznie na projekt półmaratonu Wągrowiec - Skoki. Stało się i 50 tys. złotych w ramach budżetu obywatelskiego powędrowało na przygotowanie i przeprowadzenie ciekawego wydarzenia sportowego.

Pieniędzy powiatowych nie starczyłoby, więc dorzuciły samorząd gminy Skoki, Polinova - Polska, Komplexmłyn Wągrowiec, inni sponsorzy. Dopisała pogoda i starosta Tomasz Kranc dał sygnał do startu z wągrowieckiego Rynku. Trasa półmaratonu wiodła ulicami Wągrowca, by potem przez Długą Wieś, Przysieczyn, Lechlinek, Lechlin, Grzybowice, Grzybowo, Rościnno zakończyć się metą w Skokach na rynku.
Pierwszy na metę przybiegł Marek Kowalski z Żukowa, który trasę pokonał w czasie 1:05:26. Wśród zawodników z powiatu wągrowieckiego najszybszy był Andrzej Kowalczyk z Łekna. Najlepszym wągrowczaninem okazał się Piotr Wzięch, a najszybszym biegaczem ze Skoków Tomasz Dziurka. Wśród pań wygrała Aleksandra Brzezińska z Bydgoszczy, której mąż Błażej ukończył półmaraton na drugiej pozycji. Najszybszą biegaczką z powiatu i przy okazji z Wągrowca okazała się znana na trasach biegowych Ewa Peksa. Marika Mendera była najszybsza wśród kobiecej ekipy Skoków. Bieg ukończyła też Irena Nowak, mama Łukasz Nowaka, naszego dwukrotnego olimpijczyka, chodziarza, który kibicował biegaczom przed metą (...)

Więcej w środowym wydaniu Głosu nr 43 z 26 października 2016 r.

• Autor: Jerzy Mianowski
  • Autor: Franciszek Szklennik