piątek, 24 maja
22:12

Nie czuję się przegranym

Z burmistrzem KRZYSZFOEM POSZWĄ o minionej kadencji i sukcesach, wynikach wyborów i rozwoju miasta rozmawia Jerzy Mianowski.

Jak odebrałeś wynik drugiej tury wyborów samorządowych w Wągrowcu?
- Szanuję wynik wyborów i decyzję wągrowczan, a panu Jarosławowi Berendtowi pogratulowałem zwycięstwa w rozmowie telefonicznej. Zapewniłem go również, że może liczyć na moją wszelką pomoc w trakcie przejmowania urzędu burmistrza.
Pierwsza tura była już sygnałem, że jesteś na cenzurowanym...
- Przy czterech kandydatach rozkład głosów może być nieprzewidywalny. W moim przypadku potwierdził się porównywalny wynik z Jarosławem Berendtem. Stwierdzenie, że byłem na cenzurowanym, jest niesprawiedliwe, bo zakłada, że ludzie głosują tylko przeciwko, a przecież nie zawsze tak jest. Wyrównany wynik drugiej tury to potwierdza. Co więc decyduje ostatecznie? Nie chciałbym spekulować.
Możliwa była przez dwa tygodnie poprawa wyniku w drugiej turze?
- W polityce wszystko jest możliwe. Nie zawsze o decyzjach wyborców decyduje praca kandydata czy jego zaangażowanie w sprawy samorządowe. Dzisiejsze techniki informacyjne pozwalają na zmianę sytuacji z dnia na dzień. Myślę, że duże znaczenie ma także silna kampania negatywna, której prawdziwości nikt nie weryfikuje.
Czujesz się przegranym burmistrzem?
- Nie czuję się przegranym. Myślę, że po tej wyjątkowej kadencji pozostanie wiele trwałych śladów mojej pracy. To tak szybko nie zniknie z krajobrazu naszego kochanego miasta. Na ulicach spotykam się z dużą życzliwością mieszkańców, odbieram też liczne sygnały wsparcia.
A wygraną nie jest Twój dorobek w minionych czterech latach?
- To, co pozostanie, na pewno będzie służyło wielu pokoleniom wągrowczan. Na pewno oceni to historia i niech tak pozostanie.
Sukcesów było wiele, a które uważasz za największe i  walnie przyczyniły się do rozwoju miasta?
- Myślę, ze dużym osiągnięciem było nadgonienie zaległości w infrastrukturze drogowej, prawie 5 km nowo wybudowanych i wyremontowanych dróg i ścieżek rowerowych, nowe rozwiązania komunikacyjne, nowy tabor autobusowy, bardzo dobrze rozwinięta sfera infrastruktury sportowej i rekreacyjnej: nowe boiska, place zabaw, sala gimnastyczna, rozbudowana polityka społeczna (od malucha po seniora). Wągrowiec w mijającej kadencji był bardzo wysoko oceniany przez instytucję zewnętrzne, zdobywaliśmy wyróżnienia i nagrody. To był czas, gdy byłem bardzo dumny z mojego miasta. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 46 Z 14 LISTOPADA 2018 R.

Komentarze   

 
-3 #6 Kamikadze 2018-11-15 20:14
Kibicowałem panu Jarkowi na niego oddałem głos ja i moja rodzina. Życzę mu wielu sukcesów, dlaczego ? bo to będzie sukces ukochanego Wągrowca. Ale, ale nie myślałem, że w naszym grodzie mamy tylu padalców. Odwalcie się od burmistrza Poszwy. Oceni Go historia. Wśród wielu różnych ocen ma również zasługi dla nas wągrowczan. Wszystkich padalców informuję w Durowie padła sarna huzia na padlinę. Tam wasze miejsce. Jarku uważam Ciebie za przyjaciela trzymam kciuki. Tylko Ty możesz pozszywać to co zostało rozerwane i to wszystko dla naszego Wągrowca. A tak nawiasem dr Gardzielewicz był przy narodzinach. Pozdrawiam.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #5 kolo 2018-11-15 16:43
5 km dróg i ścieżek Poszwa nie rób z Nas głupców Dlaczego zsumowałeś ścieżki i drogi - żeby lepiej wyglądało Mogłeś to podać w metrach było by jeszcze więcej Odwaliłeś kawał roboty 1250 m na rok Tak wyglądała cała Twoja kadencja Tym razem na szczęsciena Ciebie nie głosowałem
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #4 Primigiusz 2018-11-15 08:21
JA RÓWNIEŻ BARDZO SIĘ CIESZĘ Z FAKTU, ŻE POSZWA NIE ZOSTAŁ WYBRANY NA DRUGĄ KADENCJĘ. JESTEM Z TEGO POWODU PRZESZCZĘŚLIWY.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+9 #3 swa 2018-11-14 20:53
km nowo wybudowanych i wyremontowanych dróg i ścieżek rowerowych, nowe rozwiązania komunikacyjne, nowy tabor autobusowy, bardzo dobrze rozwinięta sfera infrastruktury sportowej i rekreacyjnej: nowe boiska, place zabaw, sala gimnastyczna, rozbudowana polityka społeczna (


TP JEST zasługa STACHA
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #2 swa 2018-11-14 20:52
Pierdoli. Wkurwionu jest na maxa i żal dupe ścdiska ,że mu się dobrze płatny stołek usunął i teraz albo do Poznania albo do starostwa na stanowisko nikomu nie potrzebne.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #1 2e34t5 2018-11-14 19:24
Krzychu przestań bo pie... bzdety
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem