sobota, 17 sierpnia
14:33

Z pustego w próżne i doktor nie naleje

Ryczałt miał być lekarstwem na podniesienie się - nie tylko szpitala wągrowieckiego - z kolan, a stał się kulą u nogi większości powiatowych lecznic.

Do tej pory dyrektor dr Przemysław Bury nie zna wysokości ryczałtu na ten rok. Narodowy Fundusz Zdrowia ma na to czas praktycznie do trzech miesięcy od rozliczenia poprzedniego okresu. Szpitale sieciowe - do których należy też wągrowiecki – muszą spokojnie czekać na wielkość ryczałtu na ten rok. Póki co kształtują swoje wydatki w oparciu o wysokość ryczałtu ubiegłorocznego. Wejście tutejszej placówki do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ) - według odgórnych zapewnień - miało pozwolić na wyjście z finansowej zapaści nie tylko wągrowieckiej placówce.

NIESZCZĘSNY RYCZAŁT?
- W 2018 r. kwota ryczałtu w stosunku do pierwotnie zaplanowanej na pierwszy i drugi okres rozliczeniowy istotnie została zmniejszona przez WOW NFZ o 577 tys. zł., osiągając wartość roczną rzędu 14,3 mln zł. Jednocześnie – w relacji do tego poziomu finansowania – szpital udzielił świadczeń przekraczających kwotę ryczałtu o ponad 800 tys. zł. Stąd wynika odnotowana w ubiegłym roku znacząca strata na działalności – wyjaśnia dyrektor.
Co za sobą pociąga taka sytuacja, nie trzeba tłumaczyć. Przede wszystkim wymusza oszczędności, polegające na skromnych zakupach materiałów i usług. Jak długo jednak można tak ciągnąć? Szpital musi dać sobie radę, przy czym zabiegać o życzliwość wielu kontrahentów, którzy w kolejce czekają na zapłatę. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 06 Z 6 LUTEGO 2019 R.

Komentarze   

 
+2 #3 kolo 2019-02-10 11:48
Podobni fachowcy występują w programie- Usterka- wiedzą że nie potrafią czegoś wykonać ale dłubią aby tylko skasować
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #2 Gaweł 2019-02-10 10:56
Fotka jest sprzed dwóch lat, jeżeli wówczas dyrektor wyglądał na przemęczonego, to wyobraźcie sobie jak musi wyglądać teraz :-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #1 brajdak 2019-02-06 14:16
Patrząc na fotke to ten gość nonstop pracuje pod napięciem Panie dyrektorze skoro nie daje Pan rady i niema Pan pomysłu trzeba z honorem odejść .Gorzej być już nie może Niema ludzi niezastapionych
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem