poniedz., 14 października
10:15

Strajk trwa, a maturzyści pytają: co dalej?

W środę mają się odbyć rady pedagogiczne zatwierdzające oceny końcowe w klasach maturalnych. Jak zachowają się wobec tego strajkujący nauczyciele?

 

 

Sytuacja w całym kraju robi się coraz bardziej nerwowa. Strajk nauczycieli trwa już ponad tydzień i mimo, że w większości szkół egzaminy gimnazjalne i ośmioklasistów odbyły się bez przeszkód, to pod znakiem zapytania stoją kwestie ocen końcowych maturzystów przystępujących za niespełna trzy tygodnie do egzaminów dojrzałości.

 

MATURZYŚCI POD DRZWIAMI


W poniedziałek grupa maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu przy ul. Klasztornej odwiedziła swoją szkołę w związku z niepewną sytuacją. Zdezorientowani uczniowie chcieli dowiedzieć się, czy oceny końcowe zostaną wystawione i czy mogą spokojnie oczekiwać na maturę. Dyrektor wraz z częścią kadry spotkali się z uczniami w szkole i podczas niemal godzinnego spotkania próbowali wyjaśnić im, jak wygląda sytuacja.


- Część ocen jest wystawiona – poinformował nas dyrektor Maciej Patelski. - Nikt nie przewidywał, że sytuacja się tak rozwinie i nie będzie woli współpracy z jednej i drugiej strony. Mam nadzieję, że do czasu rady pedagogicznej, czyli do 24 kwietnia, sytuacja się wykrystalizuje. Rozmawiałem z nauczycielami i chcą wywiązać się ze swoich obowiązków, ale jednocześnie stawiają warunek, że strona rządowa ma traktować nauczycieli jako partnerów i rozpocząć z nimi normalne rozmowy, a nie powtarzać co do tej pory było proponowane, czyli porozumienie podpisane z mniejszościową grupą nauczycieli przez pana Proksę. (...)

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 16 Z 17 KWIETNIA 2019 R.

Komentarze   

 
+3 #10 Ratujmy świat 2019-04-22 05:36
Okażmy solidarność ze strajkującymi nauczycielami. Zawalczmy o świecką, nowoczesną szkołę z mądrymi, otwartymi na świat nauczycielami. Nauczycielki, te dziewoje z kruchty odejdą same, kościół je kolejny raz upokarza. Skończa się msze w szkole, katecheza, wizyty biskupa i występy kuso odzianych dzieci z pomponami, jasełka, rekolekcje, kościelne inauguracje roku. Tym sie głównie zajmowały, będąc na usługach mafii kościelnej. Szkoła to miejsce nauki.Zadbajmy o przyszłośc naszych dzieci i wnuków.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #9 rexon 2019-04-19 23:10
popieram nauczycieli, a pis trzeba tępić, bo to sekta kościelna- niebezpieczna! Znowu dali rydzykowi 117 mln zł !Z moich pieniędzy !
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-6 #8 emeryt 2019-04-19 16:56
Kasta pasożytów akurat przez swój postulat udowodniła jakim są dnem Zniweczyli lata pracy poprzedników Ta dzicz która nie wypracowuje podatków chce się dorobić kosztem tych co pracują za 2 tyś i te podatki wypracowują Do tego 13 emeryture chamy nazwali rozdawnictwem i jeszcze gnębią przyzwoitych nauczycieli Jedyne co zostało to tylko wmorde napluć tym którzy są tak zachłanni
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #7 Ratujmy świat 2019-04-19 12:22
Ten strajk jest o wszystko - o godność, prestiż zawodu, uznanie społeczne, finanse. To sprzeciw wobec manifestacyjneg o pogardzania nauczycielami przez władzę. Ale jest także sprzeciwem wobec tragicznych programów, totalnej deformy, uczenia tylko do egzaminów, obecności kościoła w zyciu szkoły. Wszystko to się ze sobą łączy w tym strajku. Postulaty finansowe są symbolem upomnienia się należne prawa. Nauczyciele nigdy nie byli skorzy do strajkowania,te raz powiedzieli dosyć! To nie oni są odpowiedzialni za chaos, niepewność, los młodych. Decyzja należy do kogoś innego. Nie zgadzają się już na ignorowanie oświaty i ich samych. Władzy wszystkich czasów łatwiej było manipulować nieoświeconymi i zawsze posługiwała się słownym prestidigitator stwem, czyniąc idee pustymi frazesami, szantażując emocjonalnie, rozgrywając jednych przeciw drugim. Każdy w swoim sumieniu rozstrzyga o swoim postępowaniu, każdy ma swoje racje. Wspierajmy nauczycieli.Zam knięte szkoły powinny otworzyć społeczeństwu oczy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+12 #6 Gosia 2019-04-19 09:12
Szanowne Grono Pedagogiczne,po każcie chociaż raz klasę,ażeby maturzyści,za parę lat wspominali Was z szacunkiem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #5 Janko 2019-04-18 19:32
Cytuję Iga:


No właśnie, brak umiejętności rozumienia tekstu pisanego. Prowincja i ciemnogród.

Pytam sie nowoczesną, wyzwoloną i super wykształconą - co jest w popieraniu strajku nauczycieli o 1000 zł na rekę w interesie maturzystów, uczniów i rodziców ? Co zyskuja uczniowe, maturzysci i rodzice z problemów z egzaminami, z braku nauki w szkole? Przeciez tam słowo nie pada o interesie tych dzieciaków, poprawie wyników nauczania!! Moze pani wyjasnic w jaki sposób te 1000 zł wpłynie na jakość edukacji, która na obecną chwilę jest po prostu nędzna. Mysli pani, ze gdy "sztuce" nauczycielskiej , która nie odróznia pieniedzy z UE na krowy i swinie od kasy z budzetu państwa, robi z siebie błanza przebierając się za krowę, da wiecej kasy to cos się polepszy? Powaznie tak pani mysli? Bo jesli tak to ja się cieszę, ze jestem zaszeregowany z ciemnogrodem a nie z takimi "wykształconymi " jak pani.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #4 Iga 2019-04-18 15:00
Cytuję Janko:
Co jest w ich interesie? Nie uczenie się, nie zdawanie egzaminów? Dasz im raz wyrwac tak kase to bedą regularnie co 5 lat strajkować. Pozwalniać z 1/3 i skończy się odwalanie cyrków, pisanie i spiewanie debilnych piosenek oraz krzywdzenie dzieci. Własnie okazało sie, ze koncert poparcia dla strajku w warszafce okazal sie kompletną klapą frekwencyjną. Ludzie się budzą i widzą tą hucpę tych pseudonauczycieli ...No właśnie, brak umiejętności rozumienia tekstu pisanego. Prowincja i ciemnogród.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-3 #3 Janko 2019-04-17 20:53
Cytuję Iga:
Maturzyści, uczniowie i i rodzice powinni wzorem innych , z większych miast , stanąć murem za nauczycielami, bo to jest w ich interesie.

Co jest w ich interesie? Nie uczenie się, nie zdawanie egzaminów? Dasz im raz wyrwac tak kase to bedą regularnie co 5 lat strajkować. Pozwalniać z 1/3 i skończy się odwalanie cyrków, pisanie i spiewanie debilnych piosenek oraz krzywdzenie dzieci. Własnie okazało sie, ze koncert poparcia dla strajku w warszafce okazal sie kompletną klapą frekwencyjną. Ludzie się budzą i widzą tą hucpę tych pseudonauczycie li ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-3 #2 Iga 2019-04-17 19:31
Maturzyści, uczniowie i i rodzice powinni wzorem innych , z większych miast , stanąć murem za nauczycielami, bo to jest w ich interesie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #1 Janko 2019-04-16 20:58
Przypatrujcie sie maturzyści - jesteście świadkami ostatnich podrygów POlitycznych postkomuny w szkołach ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem