środa, 11 grudnia
17:38

Atrakcyjna uprawa wodorostów

ZawolZawol
Kilka dni temu przechodziłam przez mostek na skrzyżowaniu wągrowieckich rzek. Stał tam starszy pan z kilkuletnimi dziećmi, którym próbował coś objaśniać. Pan zagadnął mnie, czy jestem z Wągrowca, ponieważ nie jest pewny, czy to miejsce to na pewno słynna wągrowiecka „bifurkacja”?
Przyjechał tu specjalnie z wnukami prawie sto kilometrów, aby pokazać im to niezwykłe zjawisko. Mimo iż pochodzi z tych stron i bywał tu wiele razy, zaczął jednak mieć wątpliwości, czy dobrze trafił. Już miałam zamiar tłumaczyć panu, że to żadna bifurkacja, a skrzyżowanie rzek. Całe szczęście, że coś mnie wstrzymało przed rozgadywaniem się. Rozglądając się i oceniając szybko w głowie aktualny stan krzyżówki doszłam do wniosku, że lepiej będzie udawać, że też jestem przyjezdna i tak w ogóle to pierwszy raz tutaj idę. Taką informację grzecznie przekazałam panu i jego małym towarzyszom, starając się jak najszybciej oddalić, aby uniknąć pytań dodatkowych.

Sama dość dawno tam nie byłam i prawdę mówiąc, gdyby nie tablica informacyjna, to też nie byłabym pewna, gdzie jestem. Mówiąc dokładnie, to co zobaczyłam nieco mnie zapchało! Kto tamtędy przechodził wie, o czym piszę. To ma być nasza słynna atrakcja dla turystów? Jakieś wolne żarty! Niestety, nie po raz pierwszy zdarza się, że z krzyżówką są jakieś problemy. Bywały lata, kiedy w rzekach brakowało wody i trudno było nie znającym tego unikatowego zjawiska hydrograficznego wyjaśnić, na czym ów fenomen polega. W tym roku z wodą wszystko jest niby w porządku, ale również z trudem można wyjaśnić, o co tam chodzi. Wszystko zaś dlatego, że Matka Natura pozwoliła sobie na totalne zawładnięcie wodami, wypełniając je niezwykle bujną, wodną roślinnością. Roślinność ta wypełniła między innymi centrum najsłynniejszego skrzyżowania rzek w Polsce do tego stopnia, że właściwie to go nie ma.
Do końca wakacji jeszcze dużo czasu i zapewne na skrzyżowanie rzek trafiać będą kolejne osoby zainteresowane poznaniem miejsca, o którym głośno we wszystkich przewodnikach. Warto, aby odpowiedzialni za jego stan jak najszybciej pomyśleli co zrobić, by przywrócić mu blask godny reklamowanej atrakcji. Miejmy nadzieję, że tak właśnie się stanie! Jeżeli nie, to może lepiej wymienić tam tablicę, tym razem z napisem zapraszającym do oglądania atrakcyjnej uprawy wodorostów. Bo jak się przyjrzeć dokładniej, to ta oaza zieleni ma nawet swój urok.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem