sobota, 20 lipca
20:30

Polska w wersji PREMIUM

Przełom roku to taki specjalny okres, kiedy można wyskoczyć na parę dni i naładować baterie. Przeglądając oferty po dłuższym okresie nieobecności w polskich górskich kurortach, odniosłem wrażenie, że południowym mieszkańcom naszej ojczyzny pomyliły się „narodowe” góry z Alpami, albo utrzymują się od czasu świąt w stanie nieważkości. Za cztery dni w melinie zwanej schroniskiem górskim, pięć kilometrów od Zakopanego, ze śniadaniem identycznym jak w powiatowym szpitalu i powietrzem z całą tablicą Mendelejewa, trzeba zapłacić w granicach 2500,00 zł za dwie osoby. To nie koniec atrakcji, bowiem autostrada zaczyna się 70 km od wyjazdu z domu, a kończy - ok. 100 km przed tym cudownym kurortem. Opłata za ten przejazd po dwupasmowej autostradzie w jedną i drugą stronę wynosi mniej więcej tyle samo, co roczna winietka za autostrady w Szwajcarii.
Oczywiście, jak się standard nie podoba, można wybrać sieciowe markowe hotele, gdzie ten sam pobyt wyceniony jest od 4000,00 zł w górę, gdzie standard wyżywienia jest oczywiście dużo wyższy i zadowoli najbardziej wybrednych. Ale do czego zmierzam, wystarczy w tym samym okresie w booking.com „wklepać” Bawarię bądź Szwajcarię i ceny są średnio o 20-30% niższe, przy minimalnym standardzie otrzymujemy przeważnie poziom zbliżony do PREMIUM w Polsce, bo za zachodnią granicą tak nisko w obsłudze klienta - turysty się nie upada. Ciekawostką jest również porównanie cen za obiad w restauracji, który w Zakopanem kosztuje średnio o 10-15% więcej jak np. w Zurichu. Co więcej, do Bawarii dojadę płacąc tylko za autostradę w Polsce, bo przecież ona cudowna jest, wyjątkowa, nasza narodowa, samochód sam jedzie i nie trzeba tankować. Ale spokojnie, radość zaczyna się od Świecka, gdzie pięknie na południe Niemiec zmierzamy nie ponosząc żadnej opłaty, ale to oczywiście nie to samo co w Polsce, nasza droga lepsza, bo po prostu nasza polska... i za nasze, jakby nie było, z funduszy unijnych mamy tylko chodniki.
Nasze kurorty oczywiście przepełnione, ale częściej słychać na ulicach język ukraiński i rosyjski niż polski, a za zachodnią granicą pięknie komunikujemy się po polsku, bo nasi rodacy wiedzą, gdzie taniej, lepiej, godniej i przede wszystkim w zdrowym klimacie i gdzie każdy oddech to świeży oddech. Każdy produkt ma swoją cenę i swój target, ale polski produkt turystyczny łamie wszelkie standardy wyceny w relacji jakości do ceny. Kształcąc kadry w branży turystycznej proponuję mniejszy wymiar godzin z marketingu, a więcej z jakości usług turystycznych.

Komentarze   

 
+1 #1 Jan 2019-01-02 20:01
"...Za cztery dni w melinie zwanej schroniskiem górskim, pięć kilometrów od Zakopanego, ze śniadaniem identycznym jak w powiatowym szpitalu i powietrzem z całą tablicą Mendelejewa, trzeba zapłacić w granicach 2500,00 zł za dwie osoby. To nie koniec atrakcji, bowiem autostrada zaczyna się 70 km od wyjazdu z domu, a kończy - ok. 100 km przed tym cudownym kurortem. Opłata za ten przejazd po dwupasmowej autostradzie w jedną i drugą stronę wynosi mniej więcej tyle samo, co roczna winietka za autostrady w Szwajcarii. ..." - w Zakopanym tak było zawsze od dziesiecioleci. Szczególnie w okresie swiat. Co do autostrad i zbojeckich oplat to proponuje zrobic dochodzenie i wyjasnic czytelnikom jak ekipa SLD/PO/PSL Polaków załatwiła pieknie i kto najwieksze zyski z tych "inwestycji" pobiera ... Materiałów jest mnóstwo w sieci, skandali przy budowie drog na 5 lat pracy prokuratury.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem