piątek, 22 lutego
22:11

Minimalizm kryminalny

Słuchamy, jak bije serce Wielkopolski i w tym celu czytamy prasę lokalną. Oto pewien 24-latek ze Wschowy wystawił w Sieci ofertę-cud, że mianowicie gotów jest ulżyć niedoli osób, które bez powodzenia zdają na prawo jazdy. Oferuje za niewygórowaną sumę całkiem legalne prawo jazdy. Legalne, to znaczy na urzędowym blankiecie, laminowane, a jakże, zarejestrowane we właściwym wydziale komunikacji oraz oraz z wpisem do w rejestru CEPIK. Oferta kończyła się zapewnieniem, że wszystko odbędzie się „ od A do Z, szybko i dyskretnie”. Oczywiście po dokonaniu wpłaty na wskazane konto. A się nie odbyło, bo forsa na konto napłynęła, a prawa jazdy – nie! I to jest właśnie ten słynny wschowski minimalizm kryminalny. Jak doprowadzić do tego, by na nasze konto wpłynęło 15 tysięcy złotych, publikując tylko jedno krótkie ogłoszenie w sieci. Kiedy sprawa zrobiła się głośna, dyskutanci na forach internetowych podkreślali, że we Wschowie i okolicach nie widać aż takiej różnicy między stylem jazdy tych kierowców, który maja prawo jazdy i tymi, którzy jeżdżą bez prawka.

***
Rocznice. W lipcu 1994 roku odbyła się premiera filmu „Forrest Gump”. W związku z filmem zawrotną karierę zrobiły tak zwane gumpizmy, czyli głęboko filozoficzne myśli autorstwa Forresta Gumpa, na przykład: „Jak widzisz kolejkę, stań w niej. Co Ci szkodzi”; „Jeśli nie potrafisz śpiewać ładnie, śpiewaj głośno”; „Życie jest jak sprężyna. Im bardziej wyskoczysz do przodu, tym mocniej odskoczysz w tył. Więc lepiej nie podskakuj”. I moja ulubiona myśl Forresta Gumpa: „Miło jest być idiotą. Zwłaszcza, kiedy nikt nie patrzy”.
***
Prasa plażowa podaje, że w mediach kolorowych zadebiutowali wreszcie Jacek Rozenek i jego nowa miłość znana szerzej jako Roksana z Baranowa, a jeszcze szerzej jako Roxi Gąska. „Pudelek” ocenia, że Roxi wygląda na „żywą Barbie” i zapewne z tego powodu zaspokaja wyrafinowane gusty Jacka Rozenka. Roxi cieszy się u boku Jacka z dwóch rzeczy: mniejszej i większej. Mniejsza jest taka, że Roksana znalazła wreszcie „komfort finansowy”, a większa polega na tym, że Roksana przy Jacku rozwija się intelektualnie. Komentarze internautów są dość spójne, a słowo, które przewija się w nich najczęściej, brzmi „blachara”.
Odezwała się też fanka, zachwycona urodą Roxi Gąski, która jednakowoż dodaje: „Widziałam jej zdjęcia sprzed zabiegów i była jeszcze piękniejsza”.
Od siebie dodam: o ile to w ogóle możliwe...

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem