niedziela, 18 sierpnia
11:00

Rusza Poznańska Kolej Metropolitalna

fot. wagrowiec.eufot. wagrowiec.eu

 

 

Dziś w budynku Dworca Letniego w Poznaniu odbyła się inauguracja Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, której funkcjonowanie rozpocznie się wraz z nowym rozkładem jazdy pociągów 10 czerwca. Przy okazji uhonorowano nagrodą młodego Wągrowczanina.

 

W inauguracji uczestniczyli Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Prezydent Miasta Poznania i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań Jacek Jaśkowiak, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań Jan Grabkowski, Starosta Poznański oraz włodarze gmin i powiatów uczestniczących w projekcie PKM.

 

W trakcie wydarzenia Włodzimierz Wilkanowicz, Prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich wręczył nagrodę specjalną młodemu mieszkańcowi Wągrowca, Oliwierowi Romanowskiego, którego praca została wyróżniona w konkursie na logotyp PKM.

 

fot. wagrowiec.eufot. wagrowiec.eu

 

 

Z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, czyli 10 czerwca, pociągi PKM pojawią się na liniach łączących Poznań z Nowym Tomyślem, Jarocinem, Wągrowcem i Grodziskiem Wielkopolskim. W przyszłości do programu dołączyć mają Rogoźno, Gniezno, Września, Kościan i Szamotuły.

 

Więcej informacji w najbliższym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

(ks)

 

 

Komentarze   

 
+11 #2 c. 2018-05-27 11:55
Co to za kolej metropolitalna, skoro czas jazdy z Poznania do Wągrowca to przeciętnie 1 godzina 10 minut? Po co robiono remont tej linii skoro czas jazdy jest porównywalny do przejazdu samochodem? Gdzie te szybkie połaczenia przyspieszone? Wyszło jak zawsze!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+12 #1 zmęczony pasażer 2018-05-26 20:17
A szynobusy będą wydłużone? Czy nadal będzie panować standard przewozów w postaci krótkiego dwuczłonowego szynobusu (również w godzinach szczytu)? Może tak wreszcie ktoś wpadnie na pomysł kupowania dłuższych pociągów?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem